SaveHollywood

-

Geçenlerde Ekran Koruyucu İsteyen? başlıklı yazıda, yeni nesil Apple TV’nin o muhteşem video ekran koruyucularını Mac sistemler üzerinde nasıl kullanabiliriz sorusuna çözüm getirmiştik.

Bir arkadaşım ile yazıda bahsedilen uygulamanın performans sorunlarını düşünürken videoları internetten çektiğini, haliyle bağlantı hızının uygulama performansına etkilerini düşündük. Elbette bir de hemen her biri 100 küsür MB boyutlu bu videoların, internetinizin “Adil Kullanım Kotası” olarak adlandırılan saçma şeyini tüketmesi problemi nedeniyle daha yaratıcı bir çözüm düşündük.

Bu adımda karşımıza çıkan en basit çözüm SaveHollywood oldu. SaveHollywood, OS X 10.8 veya sonrası işletim sistemleri için özel bir ekran koruyucu modülü. Bu modül, Mac’iniz ekran koruyucu moduna geçtiğinde dilediğiniz videoları oynatmaya olanak sağlıyor. Kurulum yapıldıktan sonra SaveHollywood oynatmak istediğiniz videoları veya videolarla dolu klasörleri seçmenize olanak sağlıyor. Videoların sesli veya sessiz olarak oynaması da ayrıca seçilebiliyor.

Son derece basit ancak oldukça kullanışlı olan bu modül hakkında daha fazla bilgi almak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Direk indirmek isteyenler ise şu bağlantıdan hepi topu 120kb olan ilgili uygulamaya erişebilir. Çift tıklayarak modülü kuruyoruz ve Mac’inizdeki Sistem Tercihleri altında yer alan Ekran Koruyuculardan SaveHollywood’u seçerek işe başlıyoruz.

Ekran Resmi 2015-10-31 09.58.42

Seçtikten sonra “Ekran Koruyucu Seçenekleri” düğmesini tıklıyor ve ( + ) simgesine basarak oynatmak istediğiniz videoları seçebiliyoruz.

Şimdi tam da bu esnada şu yeni Apple TV’nin videolarını bir yerden bulup kaydederek yerel olarak oynatmayı düşünenler olacaktır diye aklımızdan geçirdik ve videoların kaynağını da sizin için araştırdık.

Benjamin Mayo adlı genç geliştirici arkadaşımız blogunda bu videoların seçilip izlenmesini sağlayan bir sayfa açmış. Mac kullananlar bu videoları seçip oynatırken üzerinde sağ tıklayıp kaydet veya farklı kaydet diyerek diledikleri yere dosyaları kaydedebilirler. Artık elinizde videoları yerel olarak oynatmaya yarayan bir modül ve yeni Apple TV’nin videolarının adresi bulunduğuna göre daha ne bekliyorsunuz?

Videoların bulunduğu sayfaya erişmek için hemen bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Benjamin’in dediğine göre Apple yeni videolar ekledikçe sayfaya otomatik olarak eklenecekmiş. Tabi Apple bunu fark edip bir şekilde önlem almazsa… Hal böyleyken biran evvel sevdiğiniz dosyaları indirmekte fayda var.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.