SaveHollywood

Geçenlerde Ekran Koruyucu İsteyen? başlıklı yazıda, yeni nesil Apple TV’nin o muhteşem video ekran koruyucularını Mac sistemler üzerinde nasıl kullanabiliriz sorusuna çözüm getirmiştik.

Bir arkadaşım ile yazıda bahsedilen uygulamanın performans sorunlarını düşünürken videoları internetten çektiğini, haliyle bağlantı hızının uygulama performansına etkilerini düşündük. Elbette bir de hemen her biri 100 küsür MB boyutlu bu videoların, internetinizin “Adil Kullanım Kotası” olarak adlandırılan saçma şeyini tüketmesi problemi nedeniyle daha yaratıcı bir çözüm düşündük.

Bu adımda karşımıza çıkan en basit çözüm SaveHollywood oldu. SaveHollywood, OS X 10.8 veya sonrası işletim sistemleri için özel bir ekran koruyucu modülü. Bu modül, Mac’iniz ekran koruyucu moduna geçtiğinde dilediğiniz videoları oynatmaya olanak sağlıyor. Kurulum yapıldıktan sonra SaveHollywood oynatmak istediğiniz videoları veya videolarla dolu klasörleri seçmenize olanak sağlıyor. Videoların sesli veya sessiz olarak oynaması da ayrıca seçilebiliyor.

Son derece basit ancak oldukça kullanışlı olan bu modül hakkında daha fazla bilgi almak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Direk indirmek isteyenler ise şu bağlantıdan hepi topu 120kb olan ilgili uygulamaya erişebilir. Çift tıklayarak modülü kuruyoruz ve Mac’inizdeki Sistem Tercihleri altında yer alan Ekran Koruyuculardan SaveHollywood’u seçerek işe başlıyoruz.

Ekran Resmi 2015-10-31 09.58.42

Seçtikten sonra “Ekran Koruyucu Seçenekleri” düğmesini tıklıyor ve ( + ) simgesine basarak oynatmak istediğiniz videoları seçebiliyoruz.

Şimdi tam da bu esnada şu yeni Apple TV’nin videolarını bir yerden bulup kaydederek yerel olarak oynatmayı düşünenler olacaktır diye aklımızdan geçirdik ve videoların kaynağını da sizin için araştırdık.

Benjamin Mayo adlı genç geliştirici arkadaşımız blogunda bu videoların seçilip izlenmesini sağlayan bir sayfa açmış. Mac kullananlar bu videoları seçip oynatırken üzerinde sağ tıklayıp kaydet veya farklı kaydet diyerek diledikleri yere dosyaları kaydedebilirler. Artık elinizde videoları yerel olarak oynatmaya yarayan bir modül ve yeni Apple TV’nin videolarının adresi bulunduğuna göre daha ne bekliyorsunuz?

Videoların bulunduğu sayfaya erişmek için hemen bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Benjamin’in dediğine göre Apple yeni videolar ekledikçe sayfaya otomatik olarak eklenecekmiş. Tabi Apple bunu fark edip bir şekilde önlem almazsa… Hal böyleyken biran evvel sevdiğiniz dosyaları indirmekte fayda var.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar