Ana SayfaApple BlogScott Trattner Media Arts'a geri döndü

Scott Trattner Media Arts’a geri döndü

052eddaScott Trattner da kim? Bu şapkalı tuhaf adam ve Media Arts bizi neden ilgilendiriyor? Son zamanlarda boy gösteren Apple reklamlarını güzel ama eskisi kadar heyecanlı bulmadığımı daha önce paylaşmıştım. Scott Trattner, 2004’ten beri Apple’ın özel reklam ajansı TBWA Media Arts Lab’da yaratıcı yönetmen olarak görevliydi fakat 2012 yazında görevinden ayrılıp 72andSunny adlı bir ajansa geçti. Trattner, Apple için ünlü Get a Mac reklam serisi de dahil pek çok kampanyayı yönetti.

İlginçtir, 72andSunny ajansı, Samsung’a reklam hazırlayan ve geçen yıl “Yılın Ajansı” ödülünü alan bir kuruluş oldu.

Geçtiğimiz ay Trattner Media Arts Lab’daki eski görevine geri döndüğünü LinkedIn profilinde paylaşmış. Geçtiğimiz haftalarda Apple, Discover ve Brillant adlı iki yeni iPhone 5 reklamı yayınladı yazısında olduğu gibi son reklam kampanyasına örnek olabilecek reklamları size duyurmuş, bu tür reklamlar hakkında Ken Segall’in düşüncelerine katıldığımı Ken Segall: Apple yanlış reklam yapıyor. başlığı ile paylaşmıştım.

Bu tuhaf görünüşlü, Apple’ın pek çok ikonik reklamına imzasını atan Scott Trattner sonrası reklamların nasıl bir değişime uğrayacağını merakla bekliyorum.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar