Şeytan ayrıntıda saklıdır

Ne yalan söyleyeyim şimdiye kadar tüm etkinliklerde, bina giydirmeleri hakkında iyi kötü yorum yapmış ve tutturmuştum ancak bu kez biraz da iş yoğunluğumdan konuya eğilemedim. Apple şimdiye kadar hazırlanan her davetiyede, her görselde birşeyler gizledi bu bulmacayı çözmek bizler için ayrı bir zevk oldu.

Yerba Buena Center’da yapılacak olan iPhone 5 etkinliği için binanın giydirilmesi nihayet tamamlandı. Dışarıdan baktığınız zaman sadece renkleri görüyorsanız bu süslemenin aslında iOS simgeleri olduğunu söylediğimde muhtemelen oldukça şaşıracaksınız.

MacRumors forumlarından bir ziyaretçinin dikkatini çeken ayrıntı, bina dışında iOS simgelerinin uzatılmış hallerinin duvara yansıtılması ile oluşturulduğunu ortaya çıkardı. Görseli uygun bir açıdan (aşağıdan veya yukarıdan) incelediğimizde simgeler açıkça görülebiliyor.

Yukarıdaki görselde işaretli kareler sırasıyla ters duran Game Center simgesi, iTunes ve Music uygulamalarının simgeleri.

Bu uygulamalarda ise borsa ve sağındaki yeşil simge tam kesinleşmemiş de olsa diğerleri yerli yerine oturuyor.

Simgelerin bu şekilde uzatılmış olarak hazırlanması, uzatılmış ekranlı yeni iPhone’u betimlemek için kullanılmış olduğunu düşünen de var, rastlantı olduğunu düşünen de. Apple’ın şimdiye kadar rastlantısal olarak reklam yapmadığını, bulmacaları sevdiğini düşünürsek ilk düşüncenin daha kuvvetli bir varsayım olduğunu söyleyebiliriz. Tüm Apple ürünlerinde olduğu gibi ayrıntı her zaman şirket için önemli bir kavram olmaya devam ediyor.

Tagged With: , , ,