SiriToggles

Merhaba. Siri henüz beta malumunuz. Pek çok özellikten yoksun. Geçtiğimiz hafta iPhone 4 Siri Kurulumu başlıklı yazıda iPhone 4’e de bilinen en sağlıklı(!) yöntem ile Siri’yi entegre etmiş ve kullanmaya başlamıştık. Çok geçmeden Siri’nin özelliklerine yenilerini eklemek isteyenlerden veya Siri’yi daha fazla kullanışlı hale getirebilmek için çeşitli yollar arayanlardan gelen mailler için küçük bir paylaşım yapmak istiyorum. Halihazırda A5 işlemciler için de Jailbreak çıkmışken, iPhone 4S sahipleri de eğer isterlerse bunu kullanabilirler. Cydia mağazasından ücretsiz edinebileceğiniz Siri Toggles sayesinde Siri’ye birkaç özellik daha ekleyebilmeniz mümkün.

iOS cihazınızdan Cydia mağazasını açıp arama bölümüne SiriToggles yazmanız yeterli. Siritoggles, BigBoss kaynağında bulunan bir eklenti. Sadece Siri yazsanız dahi zaten az olan seçenekler arasında kolaylıkla eklentiyi bulabilirsiniz. Eklentiyi seçip kurulumu gerçekleştirin ve cihazın kapanıp yeniden açılmasını bekleyin. Bütün işlem bu kadar. Cihaz yeniden açıldığında Siri’ye mevcut pil seviyenizi sorabilir, Bluetooth, Wi-Fi gibi bağlantıların sesli komut ile açılıp kapanmasını sağlayabilir, ekranın parlaklık ayarını yaptırabilirsiniz.

Aslına bakarsanız sanırım ilk kez cihazlarımdan birini bu kadar uzun bir süre boyunca jailbreak ile kullanıyorum. Bunun hoşuma gittiğini söyleyemem. Hatta defalarca kez Jailbreak’i kimseye önermediğimi önceki yazılardan hatırlarsınız. Sadece Siri’yi denemek için Jailbreak yaptım ve öyle görünüyor ki test süreci bitene kadar da Jailbreak ile kullanacağım.

Cydia üzerinde SiriToggles gibi Siri ile ilgili pek çok tema ve eklenti var. Son olarak aşağıdaki videoda SiriToggles kurulumundan sonra birkaç komutun nasıl çalıştığına dair bir video paylaşıp yazıyı sonlandırıyorum.

Tagged With: , , , , ,