WWDC 2013 Söylentileri

-

wwdc-2013-wallpaper

Worldwide Developers Conference, (WWDC) Türkiye Saati ile 10 Haziran 20.00 da başlıyor. Zaman yaklaşırken tanıtılması beklenen ürünleri toparlamak istedik.

WWDC artık Apple için bir gelenek haline gelmiş durumda. Her sene düzenlenen WWDC de OS X ve iOS kesinlikle tanıtılan yazılımlar arasında.

iOS 7

iOS 7 tanıtılması beklenen en önemli yazılımlardan biri.  Endüstriyel Tasarımcı Jony Ive, yazılım birimine geçtikten sonra iOS 7 ile ilgili bir çok açıklama yaptı:

iOS 7 mantık olarak eski iOS sürümleri ile aynı olacak ama tasarım bakımından düz bir tasarıma sahip olacak.

iOS 7 ile ilgili haberler:

– iOS’a kablosuz dosya transferi AirDrop

– Jony Ive’dan iOS 7 Hakkında Daha Fazla Bilgi

– iOS 7′ye Flickr ve Vimeo entegrasyonu

– iOS Arayüzünde Köklü Değişiklik

ios7icons

OS X 10.9

Bu yıl tanıtılması beklenen OS X 10.9’un geliştirici sürümünün yayınlanması gecikti. (Geçen sene Nisan ayında geliştirici sürümü yayınlanmıştı.) 

OS X 10.9’un çıkmasının gecikmesinin bir diğer nedeni de iOS 7 üzerinde çalışan ekibin yardıma ihtiyacı olduğu için mühendislerin iOS 7’yi bitirmek üzerine çalıştığı yönünde. OS X 10.9 hakkında sınırlı haber yayınlanmış, işte OS X 10.9 ile ilgili haberler:

– OS X 10.9′a Gelmesi Beklenen iOS Özellikleri

iRadio

Apple’ın Pandora benzeri radyo uygulaması çıkartacağı dedikodular arasındaydı. Son zamanlarda bu dedikodular iRadio’nun sonbaharda yapılacak olan etkinliğe sarkma şansının olacağı yönünde. Apple iRadio için plak şirketleriyle ve yayıncılarla anlaşmada sorunlar yaşıyormuş. Şuanda bir şirket Apple’ın iRadio için yaptığı teklifi imzalamış durumda. (Warner Müzik) 

iRadio’nun kullanıcılar için ücretsiz olacağı söyleniyor. Apple, Pandora’dan farklı olacak kullanıcılar için daha esnek kurallar koymayı planlıyormuş.

MacBook Güncellemeleri:

Intel’in yeni işlemcisi Haswell’ın Macbooklara eklenmek için hazır olduğu söyleniyor. Yeni Macbook ailesi WWDC de güncellenen ürünler arasında birinci hedef olarak gözüküyor.

macbook_air_macbook_pro

Kuo’ya göre 13′ Macbook Retinalar daha ince bir tasarıma sahip olacak. Macbook ailesi ile ilgili bir diğer dedikodu ise Macbook Airların ses kalitesinin arttırılması ve daha iyi bir FaceTime kamerası eklenmesi. Aynı zamanda Macbook ailesine 802.11ac WİFİ yükseltmesinin de yapılabileceği dedikodular arasında.

Yeni nesil MacBook ailesi ile ilgili haber:

– Dedikodu: WWDC’da Yeni MacBook Pro ve MacBook Air

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.