Yahoo Hava Durumu

-

IMG_2405Yahoo, internetin en köklü servislerini hayatımıza katan fakat Google, Facebook, Twitter gibi şirketlerin öncesinde var olmasına rağmen zamanı pek de iyi yakalayaman bir şirket.

Yahoo bugün yayınladığı harkulade hava durumu uygulaması ile yüzümü güldürmeyi başardı. iOS için ücretsiz olarak App Store’da yayınlanmaya başlayan uygulama, diğer havadurumu uygulamaları ile neredeyse aynı gibi görünse de kesinlikle övgüyü hak ediyor. Apple’ın iOS cihazlardaki hava durumu servisini zaten Yahoo’nun sağladığını biliyorsunuzdur. Uygulama belki Siri ile veya Bildirim Merkezi ile entegre bir şekilde çalışmayacak fakat bunlar dışında hava durumu uygulaması çalıştıracağım zamanlarda yerleşik uygulamayı aramayacağım kesin.

IMG_2407Uygulama, bulunduğunuz şehrin fotoğraflarını -var ise hava durumu ile uyumlu etikete sahip olanları- artalan fotoğrafı olarak kullanıyor ve bilgileri bu değişken fotoğraflar üzerinde veriyor. Eklediğiniz şehirler arasında ekranı sağa, sola kaydırarak kolayca geçiş yapabiliyorsunuz. Ekrandaki bilgileri yukarı doğru kaydırarak detaylı olarak saatlik ve haftalık hava tahminine, Nem oranı, hissedilen hava sıcaklığı, görüş mesafesi bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

Detaylar bunlarla da sınırlı kalmıyor. Bulunduğunuz yerin veya merak ettiğiniz ekli diğer şehirlerin uydu hava görselleri, yağış yüzdeleri, rüzgar ve mBar olarak basınç hakkında da bilgi alabiliyorsunuz.

Güneşin doğuş ve batış saatleri ile rüzgar tribünlerinin şirin animasyonu bile uygulamaya gösterilen özeni kanıtlar nitelikte.

Ayrıntılar bölümündeki şeffaf kutucukları yukarı – aşağı ilgi sıranıza göre kişiselleştirebiliyor olmak da uygulama için bir artı.

IMG_2409

iPhone için ücretsiz ve iyi bir alternatif hava durumu uygulaması arayanlar için biçilmiş kaftan olan bu yazılımı hemen App Store’dan indirebilirsiniz.

Bu yazıyı aşağıdaki sosyal medya butonları ile anında paylaşarak arkadaşlarınızın da haberdar olmasını sağlayabilirsiniz!

 

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.