Yahoo Hava Durumu

-

IMG_2405Yahoo, internetin en köklü servislerini hayatımıza katan fakat Google, Facebook, Twitter gibi şirketlerin öncesinde var olmasına rağmen zamanı pek de iyi yakalayaman bir şirket.

Yahoo bugün yayınladığı harkulade hava durumu uygulaması ile yüzümü güldürmeyi başardı. iOS için ücretsiz olarak App Store’da yayınlanmaya başlayan uygulama, diğer havadurumu uygulamaları ile neredeyse aynı gibi görünse de kesinlikle övgüyü hak ediyor. Apple’ın iOS cihazlardaki hava durumu servisini zaten Yahoo’nun sağladığını biliyorsunuzdur. Uygulama belki Siri ile veya Bildirim Merkezi ile entegre bir şekilde çalışmayacak fakat bunlar dışında hava durumu uygulaması çalıştıracağım zamanlarda yerleşik uygulamayı aramayacağım kesin.

IMG_2407Uygulama, bulunduğunuz şehrin fotoğraflarını -var ise hava durumu ile uyumlu etikete sahip olanları- artalan fotoğrafı olarak kullanıyor ve bilgileri bu değişken fotoğraflar üzerinde veriyor. Eklediğiniz şehirler arasında ekranı sağa, sola kaydırarak kolayca geçiş yapabiliyorsunuz. Ekrandaki bilgileri yukarı doğru kaydırarak detaylı olarak saatlik ve haftalık hava tahminine, Nem oranı, hissedilen hava sıcaklığı, görüş mesafesi bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

Detaylar bunlarla da sınırlı kalmıyor. Bulunduğunuz yerin veya merak ettiğiniz ekli diğer şehirlerin uydu hava görselleri, yağış yüzdeleri, rüzgar ve mBar olarak basınç hakkında da bilgi alabiliyorsunuz.

Güneşin doğuş ve batış saatleri ile rüzgar tribünlerinin şirin animasyonu bile uygulamaya gösterilen özeni kanıtlar nitelikte.

Ayrıntılar bölümündeki şeffaf kutucukları yukarı – aşağı ilgi sıranıza göre kişiselleştirebiliyor olmak da uygulama için bir artı.

IMG_2409

iPhone için ücretsiz ve iyi bir alternatif hava durumu uygulaması arayanlar için biçilmiş kaftan olan bu yazılımı hemen App Store’dan indirebilirsiniz.

Bu yazıyı aşağıdaki sosyal medya butonları ile anında paylaşarak arkadaşlarınızın da haberdar olmasını sağlayabilirsiniz!

 

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

WWDC 22 Haziran’da Başlayacak

Apple, bugün WWDC etkinliğinin 22 Haziran'da başlayacağını duyurdu. Etkinliğe katılım Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek...

13 inç MacBook Pro Yenilendi

Apple, 13 ink boyutlu MacBook Pro modelini yeni Magic Keyboard ve yeni teknik özelliklerle güncelledi. Fiziksel ESC tuşu, ters T şeklindeki yön...

Mac’te PDF Dokümanı Nasıl İmzalanır?

Apple, macOS Lion (10.7) ile birlikte PDF dokümanlara veya farklı biçimlerdeki görsellere kendi imzamızı ekleyebilmek için şık bir metod ekledi. Prosedür zamanla...

Classic Porsche’lere CarPlay Desteği

Porsche, klasik modelleri ile uyumlu Apple CarPlay destekli ses sistemlerini satışa sundu. CarPlay Radios adlı ürünler neredeyse 60'lı yılların modellerinden 2000'li yılların araçlarına...

Hayat Eve Sığar

Sağlık Bakanlığı, iOS için "Hayat Eve Sığar" adlı uygulamayı AppStore üzerinden yayınladı. Yeni tip korona virüsün yol açtığı COVID-19 hastalık ve salgın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.