Yahoo Hava Durumu

IMG_2405Yahoo, internetin en köklü servislerini hayatımıza katan fakat Google, Facebook, Twitter gibi şirketlerin öncesinde var olmasına rağmen zamanı pek de iyi yakalayaman bir şirket.

Yahoo bugün yayınladığı harkulade hava durumu uygulaması ile yüzümü güldürmeyi başardı. iOS için ücretsiz olarak App Store’da yayınlanmaya başlayan uygulama, diğer havadurumu uygulamaları ile neredeyse aynı gibi görünse de kesinlikle övgüyü hak ediyor. Apple’ın iOS cihazlardaki hava durumu servisini zaten Yahoo’nun sağladığını biliyorsunuzdur. Uygulama belki Siri ile veya Bildirim Merkezi ile entegre bir şekilde çalışmayacak fakat bunlar dışında hava durumu uygulaması çalıştıracağım zamanlarda yerleşik uygulamayı aramayacağım kesin.

IMG_2407Uygulama, bulunduğunuz şehrin fotoğraflarını -var ise hava durumu ile uyumlu etikete sahip olanları- artalan fotoğrafı olarak kullanıyor ve bilgileri bu değişken fotoğraflar üzerinde veriyor. Eklediğiniz şehirler arasında ekranı sağa, sola kaydırarak kolayca geçiş yapabiliyorsunuz. Ekrandaki bilgileri yukarı doğru kaydırarak detaylı olarak saatlik ve haftalık hava tahminine, Nem oranı, hissedilen hava sıcaklığı, görüş mesafesi bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

Detaylar bunlarla da sınırlı kalmıyor. Bulunduğunuz yerin veya merak ettiğiniz ekli diğer şehirlerin uydu hava görselleri, yağış yüzdeleri, rüzgar ve mBar olarak basınç hakkında da bilgi alabiliyorsunuz.

Güneşin doğuş ve batış saatleri ile rüzgar tribünlerinin şirin animasyonu bile uygulamaya gösterilen özeni kanıtlar nitelikte.

Ayrıntılar bölümündeki şeffaf kutucukları yukarı – aşağı ilgi sıranıza göre kişiselleştirebiliyor olmak da uygulama için bir artı.

IMG_2409

iPhone için ücretsiz ve iyi bir alternatif hava durumu uygulaması arayanlar için biçilmiş kaftan olan bu yazılımı hemen App Store’dan indirebilirsiniz.

Bu yazıyı aşağıdaki sosyal medya butonları ile anında paylaşarak arkadaşlarınızın da haberdar olmasını sağlayabilirsiniz!

 

Tagged With: , , , , ,