Yeni iPhone’lar Testlerde Yine Rakiplerini Geride Bıraktı

Yeni iPhone’lar artık kullanıcılara sunulduğuna göre yaşadıkları deneyimden ziyade numaralara odaklanıp yeni cihazların gücünü görmek isteyenlere bir takım güzel haberlerimiz var. Detaylı analizleriyle bilinen AnandTech sitesi her sene olduğu gibi bu sene de geleneği bozmadı ve detaylı analizler gerçekleştirmeye başladı. Testlerine yeni başlayan ekip ise cihazla ilgili bir fikir oluşturmak için şimdiden bazı sonuçları yayınladılar.

IMG_3731.PNG Daha kısa zamanın daha iyi olduğu SunSpider tarayıcı testinde web sayfalarının yüklenme gecikmesi ölçülüyor. Gördüğünüz gibi iPhone 6 ve 6 Plus en düşük değerlerle en önde yer alıyorlar.

IMG_3732.PNG Google Octane v2 tarayıcı test yazılımında yine yeni iPhone’lar en öndeki yerlerini koruyorlar.

IMG_3734.PNG Grafik kısmında ise ortalarda yer alan cihazlar, rakiplerinden çokta geri sayılmaz. Tabi Nvidia’nın çözümünün ise hala satışa sunulmamış bir cihaz olduğunu unutmamak gerek.

IMG_3733.PNG Batarya test ölçümü ise bütün cihazlar kablosuz ağa bağlı ve ekran parlaklığı 200 cd/m2 iken yapılıyor. Gördüğünüz bu sefer pil kısmında büyük bir ilerleme kaydedildiği görülüyor ama gerçek hayata bunun ne kadar yansıyacağı konusunda ise cihazı belirli bir zaman kullanmadan yorum yapmak güç. Her ne kadar sayılar çok şey ifade etse de herşeyden önce bu cihazların kullanıcılara yaşatacağı deneyimler konusunda onların bir iPhone olduğunu söylemek gerek.

Tagged With: , , , , , ,