Retina Ekranlı MacBook Pro kutudan çıktı…

İlk Retina Ekanlı MacBook Pro’lar sahiplerine ulaşmaya başladı. Apple mağazalarında yeni oyuncağına kavuşmak isteyenler tarafından uzun kuyruklar oluştu. Fiyatı yeni MacBook Pro’lardan epey farklı olsa da bu durum Apple hayranlarını pek etkilememiş gibi görünüyor. Paylaştığım fotoğraflar, satılan ilk MacBook Pro’ya ait olmayabilir ancak internette bir kullanıcı tarafından paylaşılan ilk Retina Ekranlı MacBook Pro unboxing fotoğrafları. :) Henüz Türkiye’de satışa çıkmadığı için detaylı olarak aktaramıyoruz ama ilk fırsatta alıp sizlerle detaylı bir şekilde paylaşmayı düşünüyorum. Önceden sizlere “Tüm zamanların ‘En iyi’ Macbook Güncellemesi” ve “5 Maddede Macbook Pro Retina Display” başlıkları altında yeni nesi MacBook Pro’ya ait ilk düşüncelerimizi aktarmıştık. Bugün sizlerle kutudan çıktıktan sonraki sıcak halini paylaşalım.

Kutunun içinde duran canavar MacBook Pro 2.7 GHz işlemci ve 16 GB RAM’e sahip. Apple Online Store teslimat sürecini 2-3 hafta olarak gösteriyor.

Ve işlete açılış anı… Fotoğraf kalitesi düşük olsa da hissettirdiği duygu oldukça yüksek :).  Amerikadan yeni Retina Ekranlı MacBook Pro getirtmek isteyenler için not ekleyeyim. Apple, Pazartesi günü online mağazası hariç geri kalan mağazalarına yeni MacBook Pro yetiştirmek için çalışıyor.

Sizlere detaylı inceleme için çabucak Retina Ekranlı bir MacBook edinmeye çalışıyorum. Yakın zamanda bir inceleme yazısı ile görüşmek üzere.

Tagged With: