YouTube Oynatma Listelerini iOS’de Kesintisiz Çalın

-

20130107-172624.jpg

Ne yazık ki YouTube iOS uygulamasının yetersizlikleri, YouTube’un masaüstü versiyonunun bizlere sunduğu özellikleri tam olarak kullanabilmemize engel oluyor. Örneğin, arkaplanda oynatma desteği ve oynatma listelerini kesintisiz çalma gibi iki önemli özellik resmi uygulamada bulunmuyor.

Arkaplanda oynatma desteğini sağlayan ve daha birçok önemli özelliği bizlere sunan Jasmine YouTube İstemcisi’ni geçtiğimiz günlerde yayınladığım bir yazı ile tanıtmaya çalışmıştım.

Bugün ise hem arkaplanda oynatma desteğini sunan hem de bence YouTube’un olmazsa olmazı oynatma listelerini kesintisiz çalabilen bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Uygulamanın adı; FREEdi YTplayer.

FREEdi YTplayer sade arayüzü, ayrıntılı arama seçenekleri, pro versiyonunda hazır playlistleri düzenleme seçeneğiyle hoş bir YouTube uygulaması. Daha önce de söz ettiğim gibi uygulamanın en önemli özelliği uygulamanın arkaplanda oynatma ve oynatma listelerini kesintisiz çalabilme yeteneği.

YTplayer’da herhangi bir videoyu izlerken uygulamadan çıkış yaptığınızda, videonun sesini duymaya hiçbir ek işlem yapmadan devam edebiliyorsunuz. Oynatma listelerini ise “play all” seçeneği ile başlatarak listede yer alan tüm kliplerin sırasıyla otomatik olarak başlamasını sağlayabilirsiniz. Siz başka işler yaparken, YTplayer seçtiniz oynatma listesinde yer alan diğer kliplere otomatik olarak geçecek ve sırasıyla tüm klipleri oynatacaktır.

Oynatma listeleri, iPad ile uzun zaman geçirirken ya da iPhone ile yolculuk sırasında, sevdiğiniz bir sanatçının seçkilerini zahmetsizce dinlemek için oldukça iyi bir yol. Örneğin, ben bu yazıyı yazarken YTplayer, The xx grubunun 24 adet klibinin yer aldığı oynatma listesini çalıyor ve biten klipten diğerine otomatik geçiş yapıyor.

FREEdi YTplayer‘a App Store’dan ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.