YouTube Oynatma Listelerini iOS’de Kesintisiz Çalın

20130107-172624.jpg

Ne yazık ki YouTube iOS uygulamasının yetersizlikleri, YouTube’un masaüstü versiyonunun bizlere sunduğu özellikleri tam olarak kullanabilmemize engel oluyor. Örneğin, arkaplanda oynatma desteği ve oynatma listelerini kesintisiz çalma gibi iki önemli özellik resmi uygulamada bulunmuyor.

Arkaplanda oynatma desteğini sağlayan ve daha birçok önemli özelliği bizlere sunan Jasmine YouTube İstemcisi’ni geçtiğimiz günlerde yayınladığım bir yazı ile tanıtmaya çalışmıştım.

Bugün ise hem arkaplanda oynatma desteğini sunan hem de bence YouTube’un olmazsa olmazı oynatma listelerini kesintisiz çalabilen bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Uygulamanın adı; FREEdi YTplayer.

FREEdi YTplayer sade arayüzü, ayrıntılı arama seçenekleri, pro versiyonunda hazır playlistleri düzenleme seçeneğiyle hoş bir YouTube uygulaması. Daha önce de söz ettiğim gibi uygulamanın en önemli özelliği uygulamanın arkaplanda oynatma ve oynatma listelerini kesintisiz çalabilme yeteneği.

YTplayer’da herhangi bir videoyu izlerken uygulamadan çıkış yaptığınızda, videonun sesini duymaya hiçbir ek işlem yapmadan devam edebiliyorsunuz. Oynatma listelerini ise “play all” seçeneği ile başlatarak listede yer alan tüm kliplerin sırasıyla otomatik olarak başlamasını sağlayabilirsiniz. Siz başka işler yaparken, YTplayer seçtiniz oynatma listesinde yer alan diğer kliplere otomatik olarak geçecek ve sırasıyla tüm klipleri oynatacaktır.

Oynatma listeleri, iPad ile uzun zaman geçirirken ya da iPhone ile yolculuk sırasında, sevdiğiniz bir sanatçının seçkilerini zahmetsizce dinlemek için oldukça iyi bir yol. Örneğin, ben bu yazıyı yazarken YTplayer, The xx grubunun 24 adet klibinin yer aldığı oynatma listesini çalıyor ve biten klipten diğerine otomatik geçiş yapıyor.

FREEdi YTplayer‘a App Store’dan ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Tagged With: , , ,